Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego

„BEZSENNOŚĆ”: Valérie Milot & Antoine Bareil – koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20.00)


Tuż po magicznej Nocy Kupały, 24 czerwca br. wystąpi w Poznaniu duet harfowo-skrzypcowy z Kanady – Valérie Milot i Antoine Bareil. Będzie to pierwszy koncert tej wyjątkowej pary artystów w Polsce i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w malowniczych wnętrzach Fortu VI.

Valérie Milot słynie z niezwykłego instynktu muzycznego oraz świetnych interpretacji utworów, zarówno tych należących do kanonu literatury harfowej, jak i ciekawych transkrypcji muzyki popularnej na harfę. W 2008 roku została pierwszą od niemal 100 lat harfistką, którą nagrodzono prestiżową nagrodą Prix d’Europe. Cechuje ją nieskazitelna technika oraz własny styl gry, które wbrew stereotypowym opiniom na temat delikatności i romantyczności instrumentu pozwalają artystce przedstawić harfę, jako instrument wielobarwny i bogaty wyrazowo. Valérie Milot jest solistką w orkiestrze kameralnej Violons du Roy.

Antoine Bareil to wszechstronny skrzypek-kameralista, ale także utalentowany kompozytor (m.in. muzyki filmowej) i aranżer. Ukończywszy Konserwatorium Muzyczne w Trois-Rivières oraz studia na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, koncertował z wieloma orkiestrami w Kanadzie, USA i Europie. Na co dzień członek kwartetu Quartango, pierwszy skrzypek Laval Symphonic Orchestra.

To pierwsza spośród trzech letnich propozycji koncertowych Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego z Poznania. Koncert odbędzie się w ramach nowego mini-cyklu pt. „Bezsenność”, którego wspólnym mianownikiem w tym roku są skrzypce oraz nietypowe lokalizacje koncertowe.

Fort VI to jeden z osiemnastu fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Podolanach, przy ulicy Lutyckiej 115 i został zdobyty szturmem podczas bitwy o Poznań, 6 lutego 1945 r. Tym razem, by dostać się do wnętrz Fortu VI, wystarczy kupić bilet na koncert!

Po koncercie (ok. godz. 22:00) istnieje możliwość zwiedzania fortu z przewodnikiem, a nawet pozostania w tym niezwykłym miejscu trochę dłużej przy ognisku.Program koncertu*:

 • Franz Schubert – Lob der Tränen
 • Camille Saint-Saëns – Fantaisie Op.124 pour violon et harpe
 • Antoine Bareil – Castille 1382
 • Jules Massenet – Meditation (Thaïs)
 • Manuel de Falla – Popular Spanish Suite (fragmenty): Cancion, Polo, Asturianna, Jota
 • Thomas Rajna – Suite: III. Air, IV. Dance
 • Sean O Riada/Antoine Bareil – Woman of Ireland
 • Quebec folklore / Antoine Bareil – Mauricie
*Organizatorzy i artyści zachowują prawo do zmiany programu.


Miejsce koncertu:
Fort Poznań
ul. Lutycka 115, koniec ul. Dojazd
60-478 Poznań

Jak dotrzeć do Fortu?

 • dojazd drogą forteczną (przedłużenie ul. Dojazd),
 • autobusem 83, wysiąść ma przystanku Lutycka I,
 • z przystanku Strzeszyńska I, na który dojeżdża autobus 68 także pozostaje niewiele, bo około 200 metrów do bram fortu,
 • zmotoryzowanych informujemy, że skręcając z ulicy Lutyckiej w przeciwnym kierunku aniżeli szpital MSW, kierujemy się na północ (wśród alei drzew) trzymając się asfaltowej drogi – w ten sposób docieramy do bram fortu

Uwaga: wejście do sali prochowni, w której odbędzie się koncert jest dostępne także dla osób niepełnosprawnych.

Loading map...

Loading


Bilety dostępne w sprzedaży internetowej:


Od 19 czerwca br. specjalna pula wejściówek na koncert Valérie Milot & Antoine Bareil w cenie 20 zł:

 •  dostępna wyłącznie w biurze Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego, ul. Świętosławska 7 w Poznaniu
 • od poniedziałku do piątku (godz. 9.00-15.00)

Każda osoba, która zakupi bilety na trzy koncerty cyklu „Bezsenność” otrzyma w prezencie najnowszy, wydany w kwietniu br., dwupłytowy album CD zwyciężczyni 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego – Veriko Tchumburidze!

Kontakt z naszym biurem:
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7
61-840 Poznań
tel: +48 61 852 26 42
basia@wieniawski.pl


ORGANIZATOR KONCERTU:WSPÓŁFINANSOWANIE:

"BEZSENNOŚĆ" - zapraszamy do Poznania na letni cykl koncertów kameralnych pod znakiem skrzypiec (24.06. - 30.06. - 14.07.)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Valérie Milot & Antoine Bareil - koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20.00)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - koncert w Poznaniu (30.06.2017, godz. 20.00)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Trio im. Wiłkomirskich - koncert w Poznaniu (14.07.2017, godz. 20.00)

więcej >>