Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego

„BEZSENNOŚĆ”: Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang – koncert w Poznaniu (30.06.2017, godz. 20.00)


Zapraszamy do Poznania na wyjątkowy koncert kameralny, podczas którego Gidon Kremer wystąpi w duecie z Clarą-Jumi Kang, niezwykle utalentowaną skrzypaczką o korzeniach koreańskich, urodzoną w Niemczech, zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych konkursach skrzypcowych w świecie (pierwsze nagrody w Seulu, Hanowerze i Indianapolis).

Gidon Kremer – skrzypce
Clara-Jumi Kang – skrzypce

W programie koncertu m.in. utwory J. S. Bacha, M. Weinberga, L. Nono.

Koncert odbędzie się w ramach letniego cyklu koncertów pt. „Bezsenność”.


Gidon Kremer

Ten znany z bezkompromisowego podejścia do muzyki skrzypek jest jednym z najbardziej fascynujących i najoryginalniejszych twórców swego pokolenia. Jego repertuar obejmuje utwory należące do kanonu muzyki klasycznej. Artysta ceniony jest jako znakomity wykonawca muzyki XX i XXI wieku, a wielu wybitnych kompozytorów dedykowało mu swoje utwory. Żaden spośród żyjących skrzypków nie zrobił tak wiele dla promocji i wykonawstwa nowej muzyki, co Gidon Kremer, którego nazwisko kojarzone bywa często z kompozytorami takimi, jak: Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kancheli, Sofia Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nono, Edison Denisow Aribert Reimann, Pēteris Vasks, John Adams, Victor Kissine, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov i Astor Piazzolla.

Gidon Kremer nagrał ponad 120 albumów, z których wiele uzyskało prestiżowe międzynarodowe nagrody za doskonałą interpretację. Długa jest także lista jego wyróżnień i nagród. Otrzymał, m.in., Nagrodę Fundacji Ernsta von Siemens za wybitne osiągnięcia artystyczne, nagrodę the Triumph Prize (Moskwa, 2000), nagrodę UNESCO oraz nagrodę Artura Rubinsteina – Una Vita Nella Musica (Wenecja, 2011). W 2016 roku Gidon Kremer otrzymał nagrodę Praemium Imperiale, która jest powszechnie uważana za muzycznego Nobla. 

W 1997 roku Gidon Kremer założył orkiestrę kameralną Kremerata Baltica, w skład której weszli wybitni muzycy z krajów bałtyckich. Zespół ten od początku swojej działalności intensywnie koncertuje, nagrał też kilkadziesiąt albumów, m.in. dla Nonesuch, Deutsche Grammophon, Burleske oraz wytwórni ECM. Wydana w 2015 roku płyta z utworami Mieczysława Weinberga dostała nominację do Grammy.

W 2017 roku, z okazji 20-lecia orkiestry i swoich okrągłych urodzin, Maestro Kremer poprowadzi tournée orkiestry po Ameryce Północnej i Europie.Bilety dostępne w sprzedaży internetowej:

Każda osoba, która zakupi bilety na trzy koncerty cyklu otrzyma w prezencie najnowszy, wydany w kwietniu br., dwupłytowy album CD zwyciężczyni 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego – Veriko Tchumburidze!

Prosimy o kontakt z naszym biurem:
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7
61-840 Poznań
tel: +48 61 852 26 42
basia@wieniawski.pl


Miejsce koncertu:
30 czerwca 2017 r., godz. 20:00
Kościół pw. Wszystkich Świętych (ul. Grobla 1), Poznań

Loading map...

Loading


ORGANIZATOR KONCERTU:WSPÓŁFINANSOWANIE:

"BEZSENNOŚĆ" - zapraszamy do Poznania na letni cykl koncertów kameralnych pod znakiem skrzypiec (24.06. - 30.06. - 14.07.)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Valérie Milot & Antoine Bareil - koncert w Poznaniu (24.06.2017, godz. 20.00)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Gidon Kremer & Clara-Jumi Kang - koncert w Poznaniu (30.06.2017, godz. 20.00)

więcej >>

"BEZSENNOŚĆ": Trio im. Wiłkomirskich - koncert w Poznaniu (14.07.2017, godz. 20.00)

więcej >>